Válečné zločiny

Podkategorie

ROZORANÉ MEZE  - 70 let od konce první etapy kolektivizace

ROZORANÉ MEZE  - 70 let od konce první etapy kolektivizace

namor
37208 105
Před pár dny jsem projížděl mezi obcemi Oslov a Vlastec v Jižních Čechách a moji pozornost upoutal pásový buldozer Stalinec stojící u silnice na poli. Při pohledu za něj na široké rozorané lány mi probleskla hlavou myšlenka na článek s touto tématikou. Moji předkové se živili zemědělstvím, můj děd byl rolník a stále vlastníme hezkých pár hektarů polí a luk. Proto je mi toto téma tak nějak blízké ač následky tohoto jednání byly fatální.Rozorávání mezí a remízků je dnes často spojováno s krajinou ekologií a tento zásah do české krajiny byl jednoznačně zásahem vážným a českou krajinu změnil a nevratně poškodil.
Poláci našli masové hroby obětí nacismu

Poláci našli masové hroby obětí nacismu

Viky
5274 1
Hroby s ostatky 8 tisíc lidí našli vyšetřovatelé v Polsku poblíž místa, kde se nacházel koncentrační tábor Soldau. Němci chtěli pohřební jámy ukrýt. Těla spálili, zakopali a vysázeli stromy. Mezi oběťmi byli příslušníci polské elity, vojáci, odbojáři i Židé.
29.10.2010 Nález masového hrobu u Dobronína 29. 10. 2010

29.10.2010 Nález masového hrobu u Dobronína

Viky
5230 0
Nejméně třináct lidí bylo pohřbeno v masovém hrobě v Dobroníně na Jihlavsku. O této zprávě informovala média před jedenácti lety. Podle svědectví měli být v hrobě pochováni němečtí obyvatelé určení k odsunu.
19.10.2014 Německo vrátilo obraz, který zabavili nacisté 19. 10. 2014

19.10.2014 Německo vrátilo obraz, který zabavili nacisté

Viky
8193 1
Téměř sedmdesát let po válce vrátilo Německo do Polska vzácný obraz, kteří nacisté ukradli pro Hitlerovo muzeum. Konkrétně šlo o dílo benátského malíře Franceska Guardiho, které nese název „Palácové schodiště“. Stále se však pátrá po tisících uměleckých dílech, které zmizely neznámo kam.
Objevili těla jeptišek, které byly brutálně zavražděny

Objevili těla jeptišek, které byly brutálně zavražděny

Viky
17813 3
Archeologové nedávno objevili kostry katolických jeptišek, které byly zavražděny Rudou armádou na konci druhé světové války. Jejich objev uzavírá měsíce trvající pátraní. O život přišly zvlášť brutálním způsobem, když pomáhaly v nemocnici. Vojáci pozabíjeli i pacienty.
Otřesné poselství z minulosti: Dětské identifikační známky ve vyhlazovacím táboře Sobibor

Otřesné poselství z minulosti: Dětské identifikační známky ve vyhlazovacím táboře Sobibor

GM4PRO
31775 15
Vykopávky ve vyhlazovacím táboře Sobibor v Polsku odhalily čtyři identifikační známky zavražděných židovských dětí. Všechny pocházely z Amsterodamu, který byl součástí cíleného vyhlazování nizozemských Židů na jaře a v létě 1943. Jen v tomto táboře bylo za pouhých 16 měsíců krutým způsobem zavražděno více než čtvrt milionu lidí, tisíce malých dětí, včetně nemluvňat.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru